tel: 734 122 122,
739 079 405
,
604 211 669
Českobrodská 367, Praha 9 - Hostavice
po-čt 7 - 11:30,  12 - 17  

Autoservis PŘEVODOVKY AP - Aleš Vala a Petr Svorník

Informace o společnosti

Naše specializace

Zaměření na koncernové vozy

Historie společnosti

Vznik společnosti AP

Co AP znamená

Jaké služby nabízíme

PNEUSERVIS

     Služby našeho autoservisu
Autoservis Motory Klimatizace Výměna autoskel Čištění interiérů Pneuservis Montáž doplňků

Přezouváme a vyvažujeme pneumatiky do velikosti 22". Dodáváme pneumatiky všech značek a rozměrů. Opravujeme poškozená kola z lehkých slitin. Drobné defekty řešíme na počkání.

Veškeré pneu-servisní práce provádíme po předchozím objednání. Průměrná doba přezutí je do 30 minut. Nabízíme také prodej pneumatik za internetové ceny. V našem servisu vám poradíme s výběrem vhodných pneumatik pro váš vůz.

Kdy se mají měnit pneumatiky?

Povinnost jezdit na zimních pneumatikách je ze zákona stanovena od 1. listopadu do 31. března, a to v případě, pokud je na silnici souvislá vrstva sněhu, led či námraza, nebo lze předpokládat, že se během jízdy něco z toho na vozovce objeví. Pokud jsou tyto podmínky splněny, je nutné, aby byl váš automobil vybaven na všech čtyřech kolech zimními pneumatikami s hloubkou dezénu minimálně 4 mm.

Jak si vybrat správnou pneumatiku?

Výběr vhodných pneumatik pro váš vůz není jednoduchým úkolem. Potřebujete vybrat nejen pneumatiky ve výhodné cenové relaci, ale také pneumatiky bezpečné a vhodné pro váš styl jízdy. Mějte na paměti, že pneumatika je jediným spojením vozidla s povrchem vozovky a tento spoj má rozměr o velikosti lidské dlaně. Pokud si nejste jisti, neváhejte nás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny vaše dotazy.

Než začnete s výběrem pneumatik, měli byste znát odpovědi na základní otázky:

  • kdy budu jezdit
  • kde budu jezdit
  • kolik by pneumatiky měly stát

Při výběru pneumatik jsou jediné správné údaje uvedené v technickém průkazu. Pokud máte například vůz z druhé ruky a chtěli byste koupit pneumatiky stejné, jaké jsou na voze obuté, nemáte žádnou záruku, že je to pneumatika nejen vhodná a bezpečná, ale také povolená pro váš vůz. Můžete se dostat do problémů nejen při STK, ale i v případě nehody, kdy je zejména pojišťovnou posuzován vhodný typ použitých disků a pneumatik.

Dalším aspektem, který je při výběru pneumatik nutné zvážit, je rychlostní index pneumatiky. V technickém průkazu vozu jsou také uvedeny informace o tom, jaký rychlostní index má mít pneumatika na vašem vozu. Pokud použijete pneumatiku s nižším rychlostním indexem, může se vám pneumatika při vyšších rychlostech deformovat. A stejně tak, pokud obujete pneumatiku s vysokým rychlostním indexem, riskujete horší jízdní vlastnosti při pomalé jízdě na nerovném povrchu.

A ještě jedno doporučení na závěr: při výběru pneumatiky se neřiďte pouze štítkem výrobce, nebo jeho vlastními informacemi, ale využijte pravidelně zveřejňované výsledky testů jednotlivých pneumatik v nezávislých testech.

Základní rady:

  • Po návštěvě pneuservisu vždy zkontrolujte dotažení kol přibližně po ujetí 50 km.
  • Pravidelně kontrolujte tlak v pneumatikách, nesprávný tlak v pneumatikách snižuje životnost pneumatiky.
  • Minimální hloubka dezénu u letní pneumatiky je 1.6 mm, u zimních pneu je minimum 4 mm.
  • Pokud měníte disky bez přezutí z osy na osu, doporučujeme převážit kola každé dva roky.
  • Pokud si s posouzením stavu vaší pneumatiky nevíte rady, navštivte náš servis a my vám poradíme.
 

Odkazy